איך לבחור מתנות לכנסים?

מתכננים כנס? אל תשכחו את המתנות ללקוחות. מדוע? ראשית כל מדובר במהלך שיווקי יעיל. שנית, זה תמיד כיף לקבל מתנה. מתנות איכותיות יחממו לכל אחד את הלב והן יסייעו לכם לגעת בלקוחות שלכם ואף להשיג לקוחות חדשים. עם זאת, לא כל מתנה תקלע למטרה ולכן חשוב לדעת מה עושים וכיצד בוחרים. שאלתם איך לבחור מתנות לכנסים? לפניכם כמה טיפים ודגשים.

מדוע חשוב לחלק מתנות בכנסים?

אין זה מספיק רק לבחור את המקום הנכון לכנסים על מנת שהכנס יהיה מוצלח. יש להשקיע גם בהיבטים נוספים כדי להותיר רושם ראשוני חיובי על המשתתפים בכנס וכאן חלוקת מתנות נכנסת לתמונה. לחלוקת מתנות יש חשיבות רבה ובאמצעותה ניתן לקדם את העסק בכמה וכמה רבדים.

  • יצירת קשר רגשי עם הלקוח – בכוחן של מתנות לסייע ביצירת הקשר הראשוני עם הלקוח הפוטנציאלי ולגרום לו לחוש כי הוא מוערך וחשוב.
  • שיווק העסק וקידומו – מתנות ממותגות יכולות לקדם את העסק ולהיות הפנים שלו. הצבעים, הלוגו, הסלוגן ילוו את מקבלי המתנה ויחשפו את המותג בפני אנשים רבים.
  • מתנה פונקציונלית ושימושית – אנשים רבים אוהבים מתנת שימושיות ולכן יעשו בהן שימוש. הדבר יכול לסייע במידה ניכרת לעסק, שכן המותג יישאר בתודעה תמיד.

עשו סקר שוק – מהן המתנות הנפוצות ביותר?

כשם שהמקום הנכון לכנסים יכול להשפיע על מידת הצלחתו של הכנס, כך גם בחירת המתנה הנכונה יכולה להשפיע על הרושם שתיצרו על המשתתפים. לכן כדאי שלא להקל ראש בנושא. אם אתם מתלבטים ואינכם יודעים אילו מתנות לבחור באפשרותכם לעשות סקר שוק ולבדוק מהן המתנות הנפוצות ביותר. כך תדעו אילו מתנות יותר מועדפות ופופולריות לעומת אחרות. כמובן שבאפשרותכם לפנות אל חברה אשר מתמחה בתחום זה ולברר אצלה אילו מתנות הכי מבוקשות מתוך המלאי הקיים וכך תוכלו לסנן את האפשרויות ביתר קלות.

התאמה ללקוחות הפוטנציאליים

דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא מידת ההתאמה בין המתנות הנבחרות לבין משתתפי הכנס ובמקרה הזה: הלקוחות הפוטנציאליים. קיים היצע גדול של מתנות ממנו ניתן לבחור את אלו שיחולקו. כדי לעשות את אותו הסינון הראשוני רצוי ומומלץ לחשוב באופן כללי מה מאפיין את המשתתפים בכנס על מנת להתאים עבורכם מתנות פונקציונליות אשר ישרתו את העסק על הצד הטוב ביותר.

יש לציין כי לאחר בחירת המתנה מומלץ להדפיס עליה את שם או לוגו העסק. כמובן שהשיווק הוא אינו העיקר, אולם אם ניתן להשיג שתי ציפורים במכה, למה לא לעשות זאת בעצם?