מתנות ככלי שיווקי נהדר

יש מתנות מרגשות. יש מתנות שימושיות. יש מתנות  מתכלות. יש מתנות שנשארות לאורך זמן. בשנים האחרונות גברה תודעת הפיכתן של מתנות לכלי ולמכשיר שיווקי יעיל ועצמתי.  אף שמתנה אינה עסקה, מתקיים בה יסוד של WIN-WIN כאשר מעניק המתנה ממתג אותה בלוגו של העסק ובצבעיו, ובנוסף מוסיף הקדשה אישית, הטובעת חותם ייחודי על המתנה.

תפיסת המתנות כאלמנט שיווקי הגבירה בשנים האחרונות לאין שיעור את בחירה במגוון מוצרי פרסום שימושיים כמתנות כגון: כוסות, עטים, גאדג’טים שונים למחשב ולסלולאר, מעמד שולחני למשרד, מחזיק מפתחות ממותג, מטען סוללות, מנורות ועוד.

מתנות  לאירועים שונים- חברתיים, משפחתיים, עסקיים- בחגים, בימי כיף וגיבוש, במסיבות רווקים/רווקות, במסיבות גיוס/שחרור, בערבי השקה, במסיבה להוצאת ספר או לקבלת תארים, לימי הולדת ולמגוון רב של אירועים חגיגיים- עם סיבה או בלעדיה- תמיד נעים ותמיד מרגש לקבל מתנה קטנה. מקבל המתנה מרוויח מוצר שימושי בעוד מי שמעניק אותה מרוויח חשיפה, פרסום, מוניטין.

מוצרי פרסום – מתנה קטנה,השפעה גדולה

לא כל מהלך שיווקי הוא בהכרח קולני ואגרסיבי. שיווק עשוי להיות אפקטיבי גם כשהוא נעשה בשקט, במנות קטנות ומדודות, במתנות. האפקטיביות של המתנה עבור בעל עסק המעניק אותן לא נאמדת ולא נמדדת בגודלן או בעלותן. גם עט קטן ממותג יכול “לעשות את העבודה”.

מוצרי פרסום ממותגים מהווים בחירה טבעית ומושכלת, בראייה שיווקית טהורה, בכנסים, בירידים, בתצוגות, בוועידות, בימי עיון ובכל מפגש שבו ניתן לחשוף מוצר או שירות של חברה בפני לקוחות פוטנציאליים. לדוגמה: כאשר חברה מחלקת פולדר מהודר, שעל כריכתו החיצונית הלוגו של החברה בצבעים בולטים, ניתן לשלב בכיס פנימי בו מחזיק מפתחות קטן, ממותג אף הוא.

 עצם הענקת המתנה כצעד שיווקי

כשאנשים מקבלים מתנות, גם אם קטנות וסמליות, הם מתרגשים מעצם המחווה. מהעובדה  שמישהו חשב עליהם. מישהו התייחס אליהם. היה למישהו חשוב להעניק להם תשומת לב, מחווה, תשורה צנועה, שי קטן. התועלת שמעניק המתנה עשויה  מפיק מהענקתה עשויה להפוך את עלותה לשולית, לזניחה. הערך המוסף שלא לא יסולא בפז ( אבל לטווח ארוך הוא ייאמד בכסף): מי שהעניק את המתנה ייחשף לאנשים נוספים וייוותר בתודעת מקבל  המתנה כמי שכדאי לעשות אתו עסק. כי ניתן להפיק ממנו תועלת. כי הוא מציע מוצר או שירות איכותיים ביותר.

רבים גילו זה מכבר את הפוטנציאל השיווקי העצום הגלום במתנות בכלל ובמתנות שהן מוצרי פרסום בפרט. לרשותכם מבחר עשיר ומגוון של מוצרי פרסום שניתן להעניקם כמתנות ממותגות. הדפסת לוגו, מלל, תמונות, הקדשה אישית, מובאה מדברי חכמים וכל גימיק אחר יכולים להיות מהלך שיווקי מקורי ויצירתי המתגלם במתנה קטנה.