מתנות לגני ילדים – כיצד נבחר נכון?

מתנות שונות ניתנות באירועים חשובים ומרכזיים במהלך שנת הלימודים בגני הילדים – ישנם בין היתר אירועים אישיים בהם מציינים בגן יום הולדת לאחד הילדים לצד אירועים כלליים ורשמיים כמו חגי ישראל, טקסי פתיחת וסיום שנת הלימודים וכו’. במרבית המקרים מדובר במתנות שנקנות על ידי ההורים בשילוב צוות הגן עצמו באמצעות כספים הנאספים במסודר מבעוד מועד. מבחינים בסוגי מתנות שונים המותאמות לאירועים מגוונים, חלקם נרכשים באופן אישי ויש אחרים שנרכשים בצורה מרוכזת על ידי מספקים בתחום.

מתנה אישית ומיוחדת

כל ילד בכל גיל אוהב לקבל מתנה בגן שמוקדשת אך ורק לו. מתנות אישיות הניתנות לילד ביום חגיגת יום הולדתו בגן מובאות על ידי ההורים המשתתפים במסיבה. לרוב, אלו תהיינה מתנות צנועות יותר מאשר אלו שניתנות בחיק  המשפחה ובעיקר נועדו לתשומת לב.

יש המחליטים לתת מתנה שיש בה ערך חינוכי כמו ספר, משחק מיוחד ועוד ויש הורים שמעדיפים בשלב זה של חיי הילד לתת מתנה שתעסיק אותו בשעות הפנאי כמו כדור, אופניים, בובות, צעצועי חיות ועוד. יש שפע של משחקים שחלקם הינם אלקטרוניים. כאלו הם כלי רכב שונים שמצפצפים מאירים, מתהפכים וכדומה. המתנות המודרניות יותר כיום הינם רחפנים ורובוטים לסוגיהם ועוד.

מתנות באווירת החג והעונה בשנה

לאורך השנה כאמור חוגגים בגנים את מועדי ישראל השונים. חלק מהחגים הינם עליזים במיוחד וכאלו הם פורים, וחנוכה. בחנוכה ניתן להביא סביבונים וחנוכיות בפורים, כובעי ליצן, מסכות וכדומה.

חגיגות פתיחת שנת הלימודים ובעיקר סיומן הן דרך נהדרת למתן תשומת לב. ניתן להביא מתנות עם תמונה שעליהן רשומה הקדשה לילדים מאת הנהלת הגן. במידה ורוצים ניתן להוסיף את שם הילד על המתנה כדי להוסיף לה נופך אישי. כאן ניתן להביא לוח מחיק, שעונים, מוביילים, כסאות ועוד. לקראת חופשות הקיץ ניתן לתת מתנות שישרתו את הילדים בחופי הים, בטיולים, בפיקניקים וכדומה. מדובר על כובעים, כסאות ים, בקבוקי שתייה אישיים וכדומה.

רכישה מרוכזת מספק מקצועי

מומלץ כיום לבצע רכישה מרוכזת מבעוד מועד של המתנות לגן, אפילו לכל השנה מראש – בעת קנייה שכזאת בכמויות גדולות ישנה אפשרות לקבל מחירים אטרקטיביים ונוחים הרבה יותר. לרוב גם הספק מבצע גם שירותים נוספים דוגמת הדפסה, חריטה בעץ שיכולה להתאים בייחודיות לאופי המתנות השונות. לכל ספק גדול יש צוות מוכשר ומקצועי היכול לייעץ לכל מתלבט בבחירה הנכונה. יש צורך להתאים את המתנה לגיל הילדים, למצוא מתנה יעילה ושימושית לטווח ארוך ולבצע בחירה על פי שיקולים ופרמטרים שונים אחרים.